Prezutie letných pneumatík za zimné sa čoskoro, ale isto blíži!

by spravca

Už na úvod treba podotknúť, že zimné pneumatiky sú konštruované tak, aby dokonale odolávali snehu a rôznym výkyvom počasia. Sú schopné fungovať za zhoršených klimatických podmienok a vďaka hlbšiemu dezénu s viacerými drážkami odvádzajú sneh a zároveň znižujú riziko vzniku aquaplaningu. Je preukázané, že i priemerné zimné pneu majú v zime výrazne lepšie vlastnosti než nové kvalitné letné pneumatiky. A to vďaka ich zloženiu. Vďaka tomu je brzdná dráha kratšia ako v prípade letných pneu a bezpečnosť na cestách niekoľkonásobne vyššia. Pýtate sa, kedy je vhodné prezuť pneumatiky? Je lepšie, ak navštívite autoservis skôr?

Ekonomická prevádzka

Akonáhle bude teplota 7 stupňov Celzia a menej, je ideálny čas na prezutie. Zimné pneumatiky totiž neexistujú len tak pre nič za nič. Ich výrobcovia sa rok čo rok snažia docieliť lepšie vlastnosti svojich výrobkov, a práve preto do nich investujú nemalé peniaze. Ako už bolo spomenuté v úvode, vďaka ich zloženiu sú určené na zimné podmienky, a to nielen z bezpečnostného, ale aj ekonomického hľadiska.

Pozor na kvalitné prevedenie!

Dnešné ceny pneumatík sú skutočne rôzne. Aj najlacnejšie pneumatiky môžu disponovať vysokou kvalitou a prvotriednou životnosťou. Určite sa vyplatí sledovať testy pneumatík a nevyberať ich výhradne podľa ceny, ale najmä podľa vlastností. Všímajte si dĺžku brzdnej dráhy, smerové drážky či zárezové hrany. Koniec koncov, i samotný výrobca má v tomto prípade významnú rolu, a to z hľadiska spoľahlivosti či referencií od ostatných zákazníkov.

Hliníkové disky pre milovníkov adrenalínovej jazdy

V neposlednom rade sú to hliníkové disky, ktoré nielen „rozžiaria“ vaše vozidlo, no predovšetkým prispejú ku plynulej a komfortnej jazde. Obzvlášť, ak ste milovníkom adrenalínovej jazdy, neváhajte a siahnite po kvalitných diskoch, vďaka ktorým môžete zažiť jazdu snov!

 

You may also like