Ako si správne pripraviť auto na leto

by spravca

Ako upratať vaše auto

Aj keď vydáte prísny zákaz jedenia a pitia v aute, znečisteniu nezabránite. Predstavte si popadané vlasy na opierkach, fľaky na poťahoch či prach z ventilácie a už auto nevyzerá, ako by sme chceli. Základom pri čistení auta je mať po ruke vysávač a vlhčené utierky s, ktorými pretriete palubnú dosku a prípadne aj okná. Pri vysávaní taktiež nezabudnite na vybratie rohoží a posunutie sedadiel, aby ste sa dostali s vysávačom na všetky miesta. Pri jazde na diaľnici s Opel Crossland či Opel Asta, sa na auto a čelné sklo dostane množstvo mušiek. Tie síce umyjete priebežne aj na pumpe, avšak na špinu a mastnotu okna z vnútra, zrejme zabudnete. Preto je fajn, keď ho z času na čas umyjete. Používajte však výhradne prípravky, ktoré nezanechávajú mastné fľaky. Inak sa vám bude veľmi zle šoférovať počas noci alebo ak na sklo zasvieti priamo slnečný ľúč.

 

Ako pripraviť auto na letnú sezónu

Letná sezóna je charakteristická vyššími teplotami, čo prináša aj niektoré riziká. Najviac nebezpečný pre lak auta je vtáčí trus. V extrémnych prípadoch vie rozleptať lak.

Základom prípravy auta na sezónu je voskovanie. Auto by malo byť správne navoskované celý rok. Vosk chráni auto práve voči muškám, hmyzu, vtáčiemu trusu, cestnej špine a tiež voči UV žiareniu.

Ďalej je vhodné používať kvalitnú vodu do ostrekovačov, pretože lacné zmesy sú agresívne a spôsobia vám viac problémov než úžitku. Dôležité je aby zmes mala neutrálne pH.

Ak máte nové auto ako Opel Grandland  netreba tiež zabúdať nadezinfekciu klimatizácie. Minimálne po prvom roku. To, že je auto nové neznamená, že sa vo výparníku netvoria baktérie a plesne.

 

 

You may also like