Tipy, ako vybrať nové poťahy na sedadlá do auta

Tipy, ako vybrať nové poťahy na sedadlá do auta

by spravca

Poťahy v aute od výrobcu časom doslúžia. Tento stav poznajú hlavne rodiny s deťmi, ktoré zničia poťahy behom pár mesiacov. Kvôli estetickej stránke a tiež z hygienických dôvodov by ste mali zničené poťahy vymeniť za nové. Poradíme vám, ako vybrať dobré poťahy do auta.

Univerzálne alebo značkové poťahy do auta

Univerzálne poťahy do auta

Vo výpredajoch a akciách obchodných reťazcov nájdete pomerne lacné univerzálne poťahy na sedadlá v aute, ktoré vás vyjdú oveľa menej ako najlacnejšie pneumatiky. Skladajú sa z niekoľkých častí a sú vyrobené z materiálov, ktoré sa prispôsobia rôznej veľkosti sedadiel. Ich nevýhoda je, že sa zošuchujú a nevydržia dlho.

Značkové poťahy do auta

Keď chcete, aby poťahy sadli na milimetre ako zimné pneumatiky na kolesá, kúpte ich priamo podľa značky vozidla. Autorizovaní predajcovia vám poradia a vy budete mať istotu, že poťahy sadnú z hľadiska veľkosti i dizajnu. V auto predajniach zoženiete poťahy nielen podľa značky vozidla, ale tiež podľa roku výroby. Vďaka presnej špecifikácii budú poťahy sedieť na sedadlách a splnia bezpečnostné normy (kvôli bočným airbagom). Rizikom môžu byť aj rôzne doplnky, ktoré sú pre univerzálne poťahy prekážkou.

Špeciálne poťahy do auta

Najlacnejším variantom sú tričká na sedadlá. Ide o tenké textilné poťahy, ktoré pokrývajú len sedaciu časť a v zadnej časti sa napíjanú pomocou gumičiek. Opäť sa rýchlo zničia ako univerzálne, ale na druhej strane ako ochrana sedadla postačia. Pri malých deťoch ich môžete použiť ako poťah proti ušpineniu. Existujú aj iné špecifické poťahy na sedadlá. V zime sú obľúbené vyhrievané, ktoré sa zapoja do zapaľovača. Ak často jazdíte dlhé trasy, kúpte nielen strešné boxy Northline, ale tiež  masážne poťahy do auta.

Dizajn a materiál poťahov do auta

Nebudeme si klamať, že auto je pre šoférov ako člen rodiny a veľmi im záleží na jeho vzhľade. Vzhľad vozidla môže dotvoriť, ale i pokaziť obyčajný poťah. Našťastie sa výrobcovia pretekajú v tom, aby ušili poťahy kompatibilné s dizajnom celého vozidla. Na výber máte veľa farieb, vzorov a tiež materiálov. Pre fajnšmekrov sú určené poťahy, ktoré imitujú sedadlá formuly. Poťahy do auta sa vyrábajú z textilu alebo kože. Dbajte na to, aby bol textil na povrchu ošetrený voči vlhkosti, prípadne odolný voči oderu. Veľmi odolné sú poťahy na sedadlá vyrobené z alcantary. Ide vlastne o umelú kožu z netkanej textílie. Tento materiál je ohybný a prispôsobivý, no zároveň pevný a nenáročný na údržbu.

 

 

 

 

You may also like