Ako si vybrať správnu veľkosť koberca pre vašu obývačku

Ako si vybrať správnu veľkosť koberca pre vašu obývačku

by spravca

Niekedy stačí malá zmena a váš domov doslova ožije. Ak ste odkladali výmenu koberca, teraz je ten správny jarný čas na moderné zútulnenie.

Štýlový koberec dokáže naozaj divy. Okrem toho, že zmení nádych celej miestnosti vnesie do nej aj harmóniu, textúru, pohodlie, farby a vzory.

Chýba vašej obývačke koberec? 

Časom sa nám môže zdať každá izba fádna. Určite poznáte ten pocit, keď očami preskúmate miestnosť a poviete si, to by chcelo zmenu. Občas stačí popresúvať nábytok a kúpiť moderný koberec do obývačky alebo spálne. Stavte na štýlové kúsky z e-shopu Estilofina

KOBEREC ROWAN - Tyrkysovo-béžový - Estilofina

KOBEREC ROWAN – Tyrkysovo-béžový – Estilofina

V roku 2023 sú trendom svieže a odvážne kombinácie farieb, asymetrické strihy a prírodné materiály. Dovolené je aj miešanie farieb a textúr, ktorými vytvoríte zaujímavý priestor.

Koberce do obývačky sú vyrobené z prírodných vlákien so zmesami bavlny. Okrem toho, že sú nadčasové, dajú sa aj výborne vrstviť.

Hodia sa do akéhokoľvek štýlu, či už ide o minimalistický, boho, vidiecky alebo do vintage obývačky, ktorá dýcha históriou. Použiť ich môžete aj na vymedzenie priestoru medzi obývačkou a jedálňou.

Vhodný rozmer koberca je polovica úspechu 

Páčia sa vám veľké koberce alebo dávate prednosť menším rozmerom? Pri oboch variantoch je dôležité zmerať podlahovú plochu v miestnosti a hľadať také, ktoré sú dostatočne veľké pre váš priestor.

Príliš malý koberec môže pôsobiť obmedzujúco, stiesňujúco a neúplne, ako keby vašej obľúbenej izbe niečo chýbalo.

Z tohto dôvodu mnohí interiéroví dizajnéri odporúčajú zvoliť najväčší koberec. Mal by pokrývať zónu určenú na sedenie tak, že sedačka presahuje po oboch bokoch aspoň o 30 centimetrov.

KOBEREC LESSIE - Modrý - Estilofina

KOBEREC LESSIE – Modrý – Estilofina

Útulnosť s kobercom do spálne 

Koberec do spálne jednoducho patrí a bez neho by to nebolo ono. Štandardne by mal spod postele presahovať približne 45 až 60 centimetrov. Nikto nechce stúpiť z teplej postele na chladnú podlahu.

Dôležitým kritériom pri výbere koberca do spálne z e-shopu Estilofina je praktickosť. Vyberte si udržateľný materiál s textúrou, ktorá ani po rokoch užívania nebude vyzerať ošumelo. Či už zvažujete vybrať jeden veľký koberec pod posteľ alebo malé koberce po stranách, oplatí sa zvoliť také, ktoré sa dajú čo najjednoduchšie vyčistiť alebo prať.

Ak sa rozhodnete pre nový koberec do obývačky alebo spálne nebojte sa experimentovať s farbami a tvarmi. Buďte odhodlaní priniesť svojmu interiéru zmenu, ktorá vás bude baviť každý deň. V ponuke e-shopu Estilofina nájdete obľúbené obdĺžnikové rozmery, ale aj okrúhle tvary s nádychom orientu a extravagancie.

 

You may also like