Potrebujete rýchlo zastrešiť? Postavte strechu z väzníkových krokov

Potrebujete rýchlo zastrešiť? Postavte strechu z väzníkových krokov

by spravca

Väzníkové kroky sú tradičným typom strešnej konštrukcie. Sú cenovo dostupné, pevné a ľahko sa montujú, čo z nich robí skvelú voľbu pre tých, ktorí potrebujú rýchlo a efektívne zastrešiť svoj dom. Neviete, či sú väzníkové krovy ideálne pre váš typ domu? Poradíme vám, komu bude tento typ strechy vyhovovať.

Rokmi overené strechy z väzníkových krovov

Väzníkové kroky sú vyrobené z dreva, ktoré je narezané a spojené oceľovými styčníkovými doskami do trojuholníkového tvaru. Táto konštrukcia im dodáva vysokú pevnosť a stabilitu. Väzníkové strechy sú výnimočné odolné voči rôznym poveternostným situáciám. Väzníkové krovy sa zvyčajne montujú v rovnomerných rozostupoch pozdĺž dĺžky strechy a sú podopreté stenami domu alebo nosnými trámami.

Z výrobnej haly rovno na vašu strechu

Strechy z väzníkových krokov ponúkajú oproti iným typom strešných konštrukcií veľa výhod. Jednou z nich je práve rýchlosť zhotovenia strechy z väzníkových krovov. Väzníková strecha sa totiž vyrába v halách. Na stavbu sa dovezie a následne zmontuje. Na jej inštaláciu je potrebných oveľa menej pracovníkov ako je tomu u iných typov striech. Zároveň zmontovanie strechy z väzníkov trvá veľmi krátko, konkrétne zhruba jeden deň. Z tohto dôvodu vychádzajú väzníkové strechy oveľa lacnejšie a sú preferovaným typom striech v celej Európe.

Obľúbenosť striech z väzníkových krovov je veľká i z dôvodu odolnosti a širokým možnostiam ich využitia. Väzníkové krovy je možné použiť na stavbu rôznych typov striech, vrátane striech s nízkym sklonom. Obávať sa nemusíte ani vysokého zaťaženia strechy. Ešte pred výrobou vám zhotovovateľ vypočíta zaťaženie strechy s ohľadom na typ krytiny a výrobu zoptimalizuje pre čo najvyššiu bezpečnosť a nosnosť.

Kedy vám väzníková strecha nebude vyhovovať?

Každý stavebný prvok má nielen výhody, ale tiež mínusy. U väzníkovej strechy ide o nedostatok možnosti postavenia príliš šikmej strechy. Znamená to, že väzníkové strechy majú maximálny sklon do 30 stupňov. Tento fakt nemusí vyhovovať ľuďom, ktorí plánovali stavbu s podkrovím s možnosťou vytvorenia obytného priestoru. Pod strechou z väzníkových krovov je možné zriadiť len skladový priestor.

Napriek tejto nevýhode sú väzníkové strechy skvelou voľbou pre tých, ktorí potrebujú rýchlo a efektívne zastrešiť svoj dom. Sú cenovo dostupné, pevné a ľahko sa montujú. Ak uvažujete o streche z väzníkových krokov, je dôležité, aby ste si urobili prieskum a porovnali rôzne možnosti. Poraďte sa s kvalifikovaným dodávateľom, aby ste sa uistili, že strecha je správne navrhnutá a nainštalovaná.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

 

 

You may also like