Ako poslať balík do zahraničia bez toho, aby ste sa zbláznili

by spravca
0 comment

Balík do zahraničia neposielame každý deň, avšak ak takáto situácia nastane, je dobré byť pripravený. Ak už začnete so zisťovaním informácii ako takýto balík s čo najmenšími starosťami zaslať, narazíte na mnoho informácii, ktoré vás úplné pohltia. Ušetrite si čas pri zisťovaní spôsobu ako dopraviť váš balík do krajín ako sú Veľká Británia, Spojené štáty americké, Nový Zéland, Austrália či akákoľvek iná exotická krajina. Stačí si prečítať tento článok a budete v obraze.

Zaslať balík do zahraničia je predsa jednoduché. Prečo by to mala byť taká veda?

Nie je to veda, avšak napríklad balík do USA sa musí od určitej hodnoty precliť. Ste na to pripravení? Poradíme vám ako na to. Stačí si zapamätať týchto 6 krokov a vyhnete zdĺhavému doručovaniu vášho balíka.

  1. prepravu balíka zadajte overenému prepravcovi

Takýto prepravca má zväčša dohodnuté výhodné ceny a balík do USA či inej krajiny dopraví rýchlo. Prepraví často i nadrozmerné zásielky i do tých najvzdialenejších kútov sveta a poradí i s preclením.

  1. uistite sa, že vám balík nevrátia späť

Preštudujte si, ktoré veci nesmie balík do zahraničia obsahovať, aby vám balík na colnici nestopli a nevrátili. Z prepravy sú samozrejme vylúčené veci ako zbrane, živé zvieratá, pornografické materiály, návykové látky ale i potraviny, čaj či korenie.

  1. veci v balíku dobre zabezpečte

Keďže preprava balíkov sa realizuje kamiónovou ale i  leteckou dopravou, musí byť obsah balíka zabezpečený tak, aby balík vydržal pád z výšky 70cm a to bez úhony. Z tohto dôvodu odporúčame použiť veľa bublinkovej fólie alebo polystyrénové chrumky.

  1. spíšte zoznam vecí v balíku

Nie je to potrebné pre dopravcu, ten určite nebude zvedavý čo balík do zahraničia obsahuje, avšak colné úrady to bude určite zaujímať. Zoznam musí súhlasiť so zasielanými vecami v balíku, aby váš balík colné úrady čo najskôr pustili a nenastali žiadne zdržania.

  1. nalepte adresné štítky

Je dôležité vedieť kto balík posiela i kam smeruje, aby sa dostal k správnemu adresátovi.

  1. dohodnite si vyzdvihnutie zásielky

Dobré prepravné spoločnosti pochopili, že zákazník nechce chodiť na depo alebo na poštu a preto ponúkajú prevzatie balíka do zahraničia na mieste, ktoré vám vyhovuje. Takže ušetríte svoj čas a dohodnite sa nech príde prepravca pre balík k vám do práce alebo domov.

Stačí týchto 6 krokov a vás balík do zahraničia bude doručený rýchlo a bezpečne. Preprava balíkov je možná takmer do každej krajiny avšak ak máte akékoľvek pochybnosti alebo nie ste si čímkoľvek istí, neváhajte a kontaktujte prepravnú spoločnosť. Určite vám veľmi radi poradia a zodpovedajú vaše otázky.

 

 

 

 

You may also like