Zaleťte si k moru aj v zime. Kam sa dá ísť príjemne zohriať?

by spravca

Nie každý má rád zimu a sneh. Pravdupovediac, väčšie percento ľudí vyhľadáva tropické destinácie práve v tomto období, aby sa vyhli ľadovému peklu na Slovensku. Ktoré únikové destinácie sú najobľúbenejšie?

1.Madeira

Na tento krásny portugalský ostrov susediaci s Afrikou sa dostanete letecky už za pár hodín. Nie je to práve tropický raj, no takmer po celý rok je slnečný, ohuruje krásnou prírodou a príjemnými dennými aj nočnými teplotami. Priateľské ceny a obyvateľstvo vám tento pobyt len spríjemnia.

2.Kanárske ostrovy

Nie príliš ďaleko od Madeiry, no trochu iný typ dovolenky vás čaká na kanárskych ostrovoch. Táto destinácia je stále veľmi blízko pri Európe, no napriek tomu vás na nej čakajú palmy, slnečné lúče, piesok a vysoké teploty. Ak ste premrznutí a chcete spoznať tropické ostrovy, Kanárske sú tým pravým orechovým.

3.Srí Lanka

Relatívne malá ostrovná krajina v Indickom oceáne, ktorá vás naláka najmä na výrobu čajov a tropické pláže. Veľké jašterice spríjemnia váš pobyt v slamenej chatrči a budhistická kultúra sa ukáže všade kam sa pohnete.

4.Bali

Letenky na Bali sú vzhľadom na vzdialenosť cenovo výhodné, najmä, ak ich kúpite v predstihu. V každom prípade, Indonézia je veľmi lacná destinácia, z ktorej môžete navštíviť aj ostatné krajiny v juhovýchodnej Ázií.

5.Dubaj

Honosná, no v podstate lacná arabská destinácia. Hypermoderné mesto s najvyššími budovami sveta vystavané uprostred nehostinnej púšte? Umelovytvorené ostrovy a klimatizované tunely namiesto chodníkov? Ak vás to zaujalo, práve v Dubaji to nájdete.

6.Maledivy

Na skok zo Srí Lanky vás čakajú Maledivy. Sú to skutočne také malé divy, panenský tropický raj s príjemnými teplotami, čistým oceánom a tou najmenej poškvrnenou prírodou. Prenajmite si chatku v lagúne na vlastnom ostrove a zabudnite na svoj život a starosti v Európe. Návrat odtiaľ však môže byť ťažký.

 

You may also like