Turecko je pôvabná krajina, ktorá láka na rozprávkovú dovolenku

by spravca

Turecko sa stáva opäť obľúbenou dovolenkovou destináciou, kam sa v tomto roku rozhodli vydať státisíce slovenských turistov. Hlavným lákadlom je predovšetkým vysoká úroveň tamojších hotelových komplexov, ktoré ponúkajú vysoko kvalitné služby za prijateľné ceny. Rovnako tak je možné zohnať dovolenku v Turecku na poslednú chvíľu so vskutku atraktívnymi akciami.

Turecko je rozľahlá krajina, ktorá sa rozprestiera na dvoch kontinentoch, a to v Európe a Ázii. Európska časť je však naozaj miniatúrna, tvorí iba 3 % Turecka. Pobreží krajiny je obmývané niekoľkými moriami, a to konkrétne Stredozemným, Egejským, Čiernym a Marmarským.

Turecko je priateľská krajina

Pred niekoľkými rokmi síce záujem o dovolenku v Turecku klesol, ale tento trend sa teraz opäť zmenil, ba naopak patrí medzi jeden z najobľúbenejších cieľov. Hlavným mestom je Ankara, kde sa nachádza historická pevnosť zo šestnásteho storočia. Veľmi navštevované sú okrem iného aj Atatürkovo mauzóleum a Etnografické múzeum.

Ak chcete vyraziť do Turecka za pamiatkami, určite zamierte do Istanbulu. Ide o najväčšie mesto Turecka, kde nájdete Konštantínov stĺp, Sulejmanovu mešitu, palác Topkapi, palác Dolmabahce, mešitu Sultan Ahmed či Tulipánovú mešitu.

Nemusíte sa báť, ak sa stratíte, pretože obyvatelia Turecka sú veľmi priateľskí, a tak vám radi poradia, ako sa vrátiť na miesto, ktoré hľadáte.

Turecko a jeho počasie

Počasie je naozaj priaznivé, a to aj mimo hlavnú sezónu. Turisti sa v horúcom Turecku zdržiavajú pokojne aj  na jeseň preto využite ponuku last minute dovoleniek v Turecku. Vyraziť tak môžete na dovolenku ešte v septembri či októbri, nemusíte sa báť, že by na vás slniečko nepočkalo. Stačí si vybrať hotelový rezort, ktorý sa vám zapáči svojou kvalitou a službami, a potom vyraziť do Turecka, kde na vás čakajú lahodný čaj, silná káva aj anízová pálenka raki.

You may also like