Starostlivosť o pokožku počas jari

by spravca

Po dlhej zime sa konečne zase predlžujú dni a vítajú nás prvé jarné slnečné lúče. Naša pokožka je po studených mesiacoch dehydratovaná, biela a citlivá. Je dôležité ju aklimatizovať, aby prudké zmeny teplôt spolu s jarnými lúčmi pokožku nepoškodili. Vplyv znečisteného ovzdušia a stres sa na nej každodenne podpisuje a narušuje bunečnú aktivitu kože. Tá ale nemá schopnosť vytvárať alebo uchovávať na povrchu vodu, ktorú tak potrebuje pre zachovanie prirodzenej rovnováhy. Bez dostatočnej starostlivosti sa koža dehydruje, spôsobuje nepríjemné pocity, stáva sa tak citlivejšia a stráca svoju pružnosť a žiarivosť.

Čistiť, hydratovať, chrániť

Čistenie pokožky je základným krokom, bez toho sa vám nepodarí mať pleť sviežu a hebkú. Na začiatok použite jemný peeling v oblasti tváre a dekoltu, krúživými pohybmi 1 až 2 minúty masírujte a potom dôkladne opláchnite. Potom použite zvlhčujúce a odličujúce mlieko, naneste ho na navlhčený vatový tampón a jemnými krúživými pohybmi odstráňte make-up a nečistoty z vašej tváre a očí, po odstránení nečistôt odporúčame použiť micelárnu vodu.

Nasledovať by mala hydratácia, ktorá je na jar to najdôležitejšie. Na dokonale vyčistenú pokožku dávame ráno denný krém a na noc výživný nočný krém. Vyberajte krémy, ktoré obsahujú väčšie množstvo aktívnych hydratačných látok a znižujú citlivosť pleti. Voľba prípravku je samozrejme individuálna a záleží tiež na Vašom veku.

Nezabúdajte sa chrániť pred slnečnými lúčmi. Naša pokožka po zime túži po vitamíne D, ktorý jej tak chýbal, ale zatiaľ čo v lete je  ľuďom prirodzené používať opaľovacie krémy, na jar sa na to často zabúda a jarné lúče sa podceňujú. Vyberte si k ochrane pred slnkom prostriedok, ktorý poskytuje vysokú ochranu pred škodlivými účinkami UV žiarenia a zabraňuje tak predčasnému starnutiu kože.

Nemali by sme tiež zabúdať na pravidelný príjem nesladených tekutín (minimálne 2 litre denne), veľa odpočívať, pohybovať sa často na čerstvom vzduchu, športovať a dostatočne dlho spávať. Pokiaľ budete jarnú starostlivosť o pokožku dodržovať, premena vašej pokožky vás nenechá dlho čakať.

You may also like