Komínové systémy pre všetky stavby

by spravca

Výber komínu nie je pochopiteľne jednoduchou záležitosťou pre nikoho z nás. Obzvlášť, ak nie ste v tomto smere odborníkom, je veľmi náročné vybrať komín, ktorý bude skutočne spĺňať vaše požiadavky a potreby. Pred jeho voľbou je nutné poznať niekoľko faktorov. V prvom rade by ste si mali ujasniť, pre aký typ paliva bude komín využívaný – či bude k nemu pripojený plynový kotol alebo klasický krb na drevo? Druhým faktorom je výkon spotrebiča, pričom nesmiete zabudnúť na to, ako bude ku spotrebiču privádzaný vzduch. Toto sú však len základné parametre, s ktorými vám pochopiteľne pomôže odborník v danom smere, prípadne i samotný predajca.

Nie je komín ako komín

Nie vždy pasuje každý komín na každú stavbu. Pochopiteľne. Práve z tohto dôvodu by ste mali od výrobcu požadovať ďalšie potrebné informácie, ktoré sa týkajú nielen samotných funkčných vlastností, ale tiež montáže či možností inštalácie na konkrétny druh stavby. Mali by ste tiež vedieť, odkiaľ sú dovezené jednotlivé komponenty, z ktorých sa váš vybraný komínový systém skladá. Ideálne je, ak vám vie príslušná firma poradiť ohľadom výstavby alebo výberu komína, pričom najlepšou možnosťou je, ak vie vykonať i certifikovanú montáž. Dôležitá je pochopiteľne aj dĺžka poskytovanej záruky.

Komín pre akýkoľvek typ stavby!

Komín ZOP je skvelou voľbou, a to nielen z hľadiska prvotriednej kvality, vysokej životnosti či odolnosťou voči vonkajším poveternostným vplyvom, ale tiež možnosti inštalácie na akýkoľvek typ stavby. Samozrejme, že vopred je vhodné poradiť sa, keďže stavebná firma vám v tejto „veci“ poskytne podrobnejšie informácie, keďže ide o niečo, čo vám bude slúžiť aj niekoľko desiatok rokov. Uvedomte si, že každý komín by mal spĺňať platné normy týkajúce sa bezpečnosti, a práve z tohto dôvodu je ideálne zvoliť komínový systém ZOP, ktorý patrí medzi preferovaný typ produktu na domácom i zahraničnom trhu.

 

You may also like