Chcete kvalitné pneumatiky, vyberte Continental

by spravca

Výber pneumatík vôbec nie je jednoduchá záležitosť a to najmä kvôli veľkému množstvu produktov na trhu. Našťastie sa pneumatiky na vozidlách vymieňajú za nové len raz za pár rokov a preto v tom človek nemusí byť až taký zbehlý ako profesionáli. Ak ste práve spozorovali, že vaše letné pneumatiky už nie sú v poriadku a je lepšie ich vymeniť, urobte tak čo najskôr. Predídete tým možnému nešťastiu, ktoré vám môže spôsobiť nielen škody na majetku, ale aj zdraví. Vo všeobecnosti nie je známa doba, po akej by sa mali pneumatiky vymieňať. Všetko závisí najmä od ich pravidelnosti používania, štýlu jazdy vodiča a kvality výrobku. Najlacnejšie pneumatiky môžu vydržať dva až tri roky, no tie kvalitné pokojne aj desať rokov. Riadiť by ste sa mali najmä ich stavom, ktorý vám zodpovie množstvo otázok. Ak na nich spozorujete poškodenia, trhliny alebo praskliny, s výmenou neváhajte ani sekundu.

Prečo práve Continental?

Nemecká značka Continental je známou po celom svete. Tento gigant zastrešuje viacero európskych výrobcov pneumatík, vďaka čomu pomáha nielen im, ale aj sebe. Pneumatiky Continental sú špecifické rôznymi vylepšeniami a to je dôvod, prečo sú jedny z najpredávanejších na celom svete. Výroba tejto značky začala v roku 1989 v Nemecku a odvtedy dokázal koncern vytvoriť silnú výrobnú základňu založenú na najnovších technológiách. Spomenúť treba v spojení so značkou Continental aj prelomové inovácie ako je napríklad bezdušová pneumatika. Okrem iného sa firma angažuje aj vo vývoji bŕzd a brzdových segmentov, elektroniky, rozvodových remeňov a iných. Značka pokrýva všetko, čo sa točí a to nielen pneumatiky na osobné a nákladné autá, ale aj na bicykle, priemyselné a poľnohospodárske stroje. Za úspechom stojí aj veľa testovania, ktorému sa koncern venuje.

Continental má na túto aktivitu vlastný moderný okruh v Hannoveri, čím sa nemôže pochváliť každý. Motoristi si obľúbili letné, ale aj zimné výrobky tejto značky, ktoré patria medzi najpredávanejšie. Ak si chcete jednotlivé výrobky porovnať, stačí sledovať testy pneumatík, ktoré sa pravidelne každý rok objavujú v médiách. Vykonáva ich renomovaná spoločnosť ADAC, ale aj rôzne motoristické magazíny, ktoré sa venujú testovaniu v rôznych kategóriách. Vodiči tak majú uľahčenú prácu, pretože pomocou nich si vedia vybrať pneumatiky, ktoré im sadnú a budú s nimi spokojní. Neodkladajte kúpu pneumatík na ďalší rok, pretože sa vám to môže vypomstiť. Ak nie ste si istý, či vám gumy ešte vydržia, poraďte sa s nejakým odborníkom. Ten vám gumy prezrie a tiež zmeria hĺbku dezénu. Vy si tak budete istý, či výmenu zrealizovať teraz alebo až neskôr.

 

 

You may also like