Ako vyriešiť problémy s filtrom pevných častíc (DPF)? Čistením!

by spravca

Ak vlastníte automobil s dieselovým motorom, zrejme ste už niekoľkokrát počuli o problémoch s filtrom pevných častíc. V tom horšom prípade problémy s danou súčiastkou zasiahli tiež vás. Akonáhle začne vozidlo vypovedať službu, nie je to nič príjemné, no nemusíte hneď hľadať náhradu v autobazáru, pretože väčšinou za znižujúcim sa výkonom stojí zanesený filter pevných častíc.

Akonáhle sa dozviete cenu nového filtra, pretočí sa vám oči, pretože u niektorých vozidiel sa cena šplhá aj na niekoľko tisíc euro, čo nie je pozitívna správa. Pritom sa dá ale výrazne ušetriť, čo veľa majiteľov dieselových automobilov ani nevie.

Automechanik navrhne výmenu starého DPF za nový

Ak je problém vskutku vo filtru pevných častíc, automechanik vám s najväčšou pravdepodobnosťou ponúkne jeho výmenu za nový, ale neinformuje vás o možnosti, že sa vykonáva aj čistenie DPF filtrov. Cena vyčistenie je mnohonásobne nižšia.

Samozrejme jednou z možností je jazdiť bez filtra pevných častíc, ale v takom prípade sa vystavujete riziku vysokej pokuty. Rovnako tak by ste neprešli ani technickou kontrolou. Filter pevných častíc má pri vozidlách svoje opodstatnenie. Samotný názov napovedá, že filtruje pevné nečistoty v spalinách dieselových motorov, ktoré znečisťujú ovzdušie a poškodzujú prírodu. Úlohou filtra je dané nežiaduce látky zachytiť a vypúšťať do vzduchu stonásobne čistejšie spaliny.

Filter pevných častíc sa upcháva

Problém každého filtra, teda aj DPF je, že sa postupne upcháva, hoci sa sám čas od času aktivuje takzvaný regeneračný proces. Bohužiaľ, nie je tak dokonalý, aby zabránil poškodeniu filtra, a preto sa odporúča jazdiť na odborné čistenie priamo do firmy, ktorá sa na danú činnosť špecializuje.

Do vyhľadávača teda zadajte čistenie DPF Bratislavačistenie DPF Žilina alebo čistenie DPF Prešov a ponúkne sa vám hneď niekoľko špecialistov zameraných na čistenie filtrov pevných častíc. Ušetríte neskutočné peniaze a vrátite automobil do pôvodnej kondície.

You may also like