Wolfshöher – kvalitný nemecký šamot

by spravca

Vedeli ste o tom, že kachle vyrobené z materiálu akým je šamot, dokážu spoľahlivo vykurovať domácnosti, a to za každých okolností? Ich akumulačná schopnosť, ale i estetická úroveň je nenahraditeľná. Áno, klasický krb má oproti kachliam jedinečné čaro, no čo sa týka vykurovania, nepredstavuje príliš spoľahlivý zdroj tepla. Ak však spojíme najmodernejšie technológie, vzniknú nám kvalitné šamotové krby, ktoré ponúkajú množstvo výhod.

Šamot – čo je to?

Šamot je špeciálna stavebná hmota s vysokou žiaruvzdornosťou, a to až do teploty 1600 stupňov Celzia. Ako už bolo spomenuté v úvode, jeho schopnosť akumulácie tepla je na prvotriednej úrovni, veď nie nadarmo patrí medzi jeden z najpreferovanejších materiálov pre stavbu kachlí a krbov.

Nemecký šamot a jeho neprekonateľné výhody

Vykurovanie domov šamotovým krbom poskytuje množstvo neprekonateľných výhod, a to predovšetkým sálavé teplo, ktoré človek vníma príjemnejšie a prirodzenejšie. Je zárukou vysokého komfortu vykurovania, keďže pri krboch bez roštu stačí prikladať zhruba dva krát denne. Kvalitný nemecký šamot nespôsobuje vírenie prachu, ba dokonca rovnomerne prehrieva miestnosť a nevysušuje vzduch. Drevo horí v krbe pomalšie a teplo môžete pociťovať dokonca i vtedy, ak je vzduch chladný. Snáď najväčšou prednosťou, prečo zvoliť šamotové krby je to, že sa zahrievajú pomaly a veľmi pomaly chladnú, čo oceníte najmä v zime, kedy má rodinný dom tendenciu rýchlo sa ochladiť.

Kvalita niečo stojí

Ak túžite po vysokokvalitnom nemeckom šamote Wolfshöher, treba rátať s vyššou cenou vzhľadom k tomu, že ide o šamoty vyrábané v kvalite HBO+. To znamená, že ide o špeciálny kamenársky šamot, ktorý je možné použiť vo všetkých častiach kachľových pecí alebo otvoreného krbu. Vyznačuje sa výbornou mechanickou pevnosťou, veľkou rozmerovou presnosťou a na výber máte z rozmanitých formátov. Kachle vyrobené zo šamotu Wolfshöher sú jednotkou na trhu vo svete stavebníctva už 150 rokov!

 

 

You may also like