Kupujeme novostavbu v Bratislave

by spravca

Otázku nového bývania riešia nielen mladé rodiny, ale aj staršie páry a tí, ktorých už nebaví dennodenne cestovať za prácou. Hľadajú si byty v mestách, v ktorých aj pracujú. A práve v Bratislave sa sústreďuje priemysel, práca aj služby. Nájdeme tu všetko, čo sa od hlavného mesta vyžaduje. Prečo si teda pre život nezvoliť toto miesto? Na svoje si tu prídu milovníci mestského ruchu, ale aj nerušeného pohodlia. Stačí si iba vybrať správnu lokalitu. Historické centrum i moderné novostavby Bratislava ponúkajú zo seba to najlepšie. Poďme sa pozrie bližšie na to, čo Vám môže priniesť kúpa bytu v našej metropole.

Pochopiteľne, ak sa rozhodnete práve pre toto slovenské veľkomesto, môžete si byť istý bohatou ponukou nehnuteľností. O bývanie tu nie je núdza a každý si tu nájde, čo hľadá. Stačí si stanoviť kritéria, určiť hranice a môžete sa pustiť do výberu. Ak hľadáte byt na predaj Bratislava, budete prekvapený, koľko atraktívnych ponúk Vám bude predložených. Staršie byty pred či po rekonštrukcii, ale aj lukratívne novostavby. My sa zameriame na byty v novostavbách,  ktorých nájdete najviac práve v Bratislavskom kraji.

Prečo byt v novostavbe?

Nové byty majú vyššiu hodnotu

Časy, keď sa kupovali byty za účelom zisku, sú preč. Dnes sú ľudia radi, keď si byt udrží svoju hodnotu a novým majiteľom poskytne kvalitné bývanie. Kľúčovým kritériom je najmä oblasť, ktorá sa úmerne odrazí aj v cene. Pritom nie je jedno, či kupujete staršie byty Bratislava Ružinov alebo novostavby v tej istej oblasti. K dispozícií máte síce rovnakú občiansku vybavenosť a plusy, ktoré toto miesto svojím obyvateľom ponúka, no nesmiete zabúdať, že staršia nehnuteľnosť si vyžaduje oveľa väčšiu údržbu, ak nie hneď kompletnú rekonštrukciu. Toto sú ďalšie výdavky, s ktorými musíte rátať. Preto zaiste nikoho neprekvapí, že čím novší byt si zaobstará, tým vyššia je jeho hodnota na trhu s nehnuteľnosťami.

Žiadna prestavba nehrozí

Pokiaľ neurobili pri stavbe nových bytových jednotiek závažnú chybu, prestavby sa obávať nemusíte. Navyše, byty v novostavbách majú o 30% až 40% nižšie nároky na energiu ako v staršom panelákovom byte.

Nové kvalitné konštrukcie

Novostavby ponúkajú nové materiály s lepšími zvukovými a tepelno-izolačnými vlastnosti. Namiesto starých hlučných výťahov tu nájdete moderné tiché typy a adekvátne komunikačné priestory.

Kvalitnejšie priestory a okolie

Okolie novostavieb je zväčša upravené, moderné a vhodné pre život mladých rodín s deťmi.

Na ktoré zmluvy sa pri kúpe bytu v novostavbe pripraviť?

Rezervačná zmluva

Touto zmluvou sa staviteľ zaväzuje uzavrieť so záujemcom ďalšie zmluvy o výstavbe a kúpe tejto nehnuteľnosti.

Zmluva o výstavbe

Uzavretie tejto zmluvy je jedinou možnosťou, ako nadobudnúť vlastníctvo bytu pred kolaudáciou.

Zmluva o budúcej kúpnej zmluve a kúpna zmluva

jegeho alejJe priam nevyhnutné, aby ste uzatvorili zmluvu o budúcej kúpnej zmluve, pretože takto máte záruku, že nehnuteľnosť nebude predaná tretej osobe a podobne. Jednoducho sa prostredníctvom nej poistíte. Záruka však prechádza aj na stranu predávajúceho, pretože vie, že si to nerozmyslíte. Ukladá totiž všetkým účastníkom zmluvnú povinnosť, aby v stanovenej lehote uzavreli riadnu kúpnu zmluvu.

Všetky zmluvy však pripravujte a podpisujte iba pod dohľadom špecialistu, pretože Vám môžu uniknúť podstatné detaily. Mohli by ste na to neskôr nepekne doplatiť.

Prajeme Vám, aby hlavné mesto splnilo Vaše očakávania a Vy ste si život v ňom naplno užili.

Zdroj: officebook.sk

Foto: © [pxlsjpeg] / Dollar Photo Club, finep.sk

You may also like