Liptov je pre rodinnú dovolenku ako stvorený

by spravca

Zima je už v plnom prúde (hoci niekde to tak nevyzerá a po snehu ani stopy), no v srdci Slovenska to vrie za každého počasia. Krajina vhodná pre lyžiarov i nelyžiarov, pre tých čo zimu milujú, pre turistov i pre tých, ktorí sa najradšej schovajú pod teplú deku, popíjajú horúci čaj alebo relaxujú niekde vo wellness centre. Takýmto univerzálnym miestom je v našej republike Liptov. Nech sa páči, pozývame Vás stráviť nádherné chvíle v tomto úžasnom prostredí. 

Liptov a jeho možnosti

Liptovský región ponúka naozaj širokú paletu možností, ako stráviť príjemnú dovolenku. Od relaxovania vo vírivke cez cyklistiku, turistiku, extrémnejšie športy (paragliding, rafting, horolezectvo) až po pokojný oddych v termálnych kúpaliskách a aquaparkoch. Využite možnosti lyžovania, kúpania a spoznávania jaskýň. Navyše, kúsok od apartmánov je perfektné klzisko. Deti sa iste radi vyšantia aj pri sánkovaní. Prekypuje to tu zaujímavou architektúrou, ľudovým folklórom a na svoje si príde každý. Liptov sa považuje za jeden z najkrajších regiónov nášho malého Slovenska a s obľubou ho navštevujú aj zahraniční turisti. Ak sa rozhodnete cestovať za oddychom do týchto malebných kútov, špičkové ubytovanie Liptov Vám zaručí spokojnosť a nezabudnuteľné chvíle. A čo takto naplánovať si tu romantický víkend? Deti nechajte na pár dní u starých rodičov a užite si toto nádherné prostredie vo dvojici. Veď Valentín pripadá tento rok na sobotu. Nemusíte si brať v práci ani voľno, celkom postačia dva úžasné dni a Vy sa budete cítiť naozaj skvele. Nebolo by to perfektné?

Penzión Villa Flora

Jedným z penziónov, v ktorom môžete zažiť príjemnú dovolenkovú atmosféru, je aj Villa Flora. Svojím vnútorným i vonkajším vybavením je prispôsobená rodinám s deťmi, no s radosťou privíta i všetkých ostatných návštevníkov. O ústretovom prístupe a priateľskej atmosfére svedčí i motto penziónu: „Prichádzate ako hostia, odchádzate ako priatelia“. Návštevníci sa môžu tešiť na detské ihrisko alebo zapožičanie si bicyklov, ktoré je v cene ubytovania. Mnohí určite ocenia tiež relax v súkromnom wellness centre. Villa Flora je ale však aj ubytovanie pri Tatralandii a Bešeňovej, v objatí krásnej prírody Chočských vrchov. Neďaleko je i vodná nádrž Liptovská Mara, ktorá okrem kúpania ponúka možnosť rybolovu, vodných športov alebo vyhliadkovej plavby na športových člnoch. V blízkosti je i detský park Villa Betula. Svojou polohou je Villa Flora ideálnym miestom na výlety po Liptove.

wellness

Rodinná dovolenka na Liptove je lákavou ponukou i pre všetkých vyznavačov poctivého slovenského jedla, medzi ktoré zaručene patria bryndzové halušky, pirohy, korbáčiky, bryndza alebo maslo priamo zo salaša.

Liptov Vás jednoducho chytí za srdce…

Foto: villaflora.sk

You may also like