Montáž okien a zatepľovanie

by spravca

Pozrite sa okolo seba, doslova všade prebieha zatepľovanie. Rodinné a panelové domy, administratívne budovy, ba dokonca i tie hospodárske. Zateplenie sa stalo nevyhnutnosťou. Dlhoročné skúsenosti totiž ukázali, že práve fasádou unikalo najviac tepla, čo sa vzápätí premietlo do vysokých nákladov. Začali sme sa pýtať, ako ušetriť a žiť efektívnejšie. Ihneď po fasáde sa ako obzvlášť problematické ukázali nekvalitne tesniace okná, ktoré používali ešte naši starí rodičia. Dnes sa však doba zmenili a my sa začíname modernizovať. Zatepľujeme overenými materiálmi a priestor dávame aj montáži okien, ktoré dokážu plniť požadovaný štandard, a teda priniesť úspornosť. Na trhu sú hliníkové, plastové i drevené okná. O každom type by sa dali písať dlhé texty, no v popredí sú stále tie plastové. Skúsili ste sa zamyslieť nad tým, prečo sa okolo nich drží stále taký veľký boom? Montujú sa do novostavieb, ale menia sa aj namiesto starých okien. Tento typ slúži nielen ako trendový estetický doplnok, ale je tak žiadaný hlavne kvôli svojim tepelnoizolačným vlastnostiam. Pokiaľ chcete minimalizovať úniky tepla, je nevyhnutné vymeniť staré okná za nové. Na nasledujúcich riadkoch sa pokúsime zosumarizovať výhody plastových okien.

Zabudnite na maľovanie

Drevené okná, známe aj ako eurookná, je potrebné natierať lakom alebo ich občas premaľovať. Pri výbere farby profilu väčšina z nás uprednostní bielu. Postupom času a vplyvu poveternostných podmienok však farba stráca svoju belosť. Pri plastových oknách tieto nedostatky nebudete musieť riešiť.

Prírodné vplyvy

Keď porovnáme plastové okná s drevenými, zistíme, že plastové okná nepodliehajú zlým poveternostným podmienkam tak ako drevené. Ďalší veľký rozdiel je v tom, že plastové okno Vám nenapadne žiadny roztoč a dokonca ani nezhrdzavejú. Vďaka tomu je životnosť plastových okien vysoká a nemáte žiadne komplikácie s ich údržbou, resp. starostlivosťou o ne.

Izolačné vlastnosti

Ako sme už spomínali, plastové okná sú skvelým riešením pre tepelnú izoláciu Vášho príbytku. Sú tiež schopným izolantom hlučnosti. 

Doprajte svojmu domovu štýl

Každý z nás chce, aby jeho domov vyzeral čo najlepšie. Plastové okná Vám v tom pomôžu. Na trhu je množstvo typov, ktoré doladíte k Vášmu domu alebo bytu. K dispozícii máte na výber z rôznych štýlov, farebných prevedení, veľkostí. Vybrať si môžete rozmanité profily a celkový dojem môžete doladiť parapetami či žalúziami.

Spravte niečo ekologické

Šetriť životné prostredie a žiť ekologickejšie je víziou posledných rokov. Pýtate sa, čo s tým majú spoločné plastové okná? Názory odbornej obce uvádzajú, že výroba plastových okien je energeticky efektívna a navyše, ak sa rozhodneme pre plastové okná, šetríte tým pľúca našej zeme, čiže lesy.

Či sa už pre plastové okná rozhodnete alebo nie, faktom ostáva, že majú nesporný počet výhod. V neposlednom rade nezabúdajte ani na pravidlo: „Keď zatepľovať, tak s novými oknami!“

Zdroj: fabitech.sk

Foto: freedigitalphotos.net

You may also like