7 dôležitých krokov pred kúpou garážovej brány

by spravca

Okná, dvere, ale aj garážové brány dopĺňajú a upravujú celkový dojem Vášho domova. Ako ste uvažovali nad kúpou správnych vchodových dverí, výberom dobrého materiálu na okná alebo farbou fasády, s rovnakou vážnosťou treba pristupovať aj k výberu garážovej brány.

V prvom rade by ste si mali uvedomiť, že tu nejde iba o estetiku a dizajn, ale najmä o bezpečie a splnenie tradičných štandardov. Samotnej kúpe by mali predchádzať tieto dôležité body:

1.Vyberte si materiál podľa miesta, kde žijete

Materiál si nevyberajte len podľa vkusu. Znie to možno zvláštne, ale voľte ho aj podľa klímy, ktorá vo Vašom regióne prevláda. Vaša brána je predsa v priamom kontakte s možnými nepriaznivými podmienkami počasia, ktorým bude musieť odolávať.

2.Drevené sú krásne, ale nákladné

Pre niektorých ľudí je jediným prípustným materiálom drevo. Niet divu, veď je to prírodný skvost, ktorý vyzerá nádherne. Ak sa však rozhodnete pre drevenú garážovú bránu, rátajte s tým, že bude drahšia a neobíde Vás ani pravidelná údržba.

3.Kovové garážové brány sú oveľa odolnejšie

Výhodou oceľových alebo hliníkových garážových brán je, že sú odolnejšie proti poškodeniu a vlámaniu. Okrem toho majú dlhú životnosť a vyberať si môžete z pestrej palety farieb.

4. Zmeny teplôt vydržia laminátové dvere

Je to tak. Laminátové dvere sú skutočne odolné voči radikálnym zmenám teplôt. Nehrozí im ani štiepanie a praskanie.

5.Vyberte si dvere v štýle Vášho domu

Ak ste si už vybrali materiál svojich budúcich garážových dverí, mali by ste zvážiť tiež štýl a odtieň, aby garážová brána tvorila s domom harmonický súlad.

6.Garážová brána musí spĺňať bezpečnostné požiadavky

Podobne ako vchodové dvere, aj garážová brána musí byť bezpečná. Uistite sa, že spĺňa potrebné bezpečnostné požiadavky, aby uchránila Vaše vozidlo pred prípadnou lúpežou.

7.Aký typ brány je pre mňa najideálnejší?

Ak chcete chrániť sklady či iné priemyselné objekty, ideálne sú priemyselné brány. Pokiaľ hľadáte klasickú garážovú bránu, na výber máte sekciové, rolovacie a automatické brány.

Veríme, že keď sa vyberiete na výlet diaľkovým spojom, Vaše vozidlo (alebo iné cennosti) zostanú pod tou najlepšou ochranou za garážovými dverami.

Zdroj: freshome.com

Foto: dollarphotoclub.com

You may also like