Autom na lyžovačku. Aké sú výhody?

by spravca

Ak chcete byť počas svojej zimnej dovolenky flexibilný, vyhnúť sa predraženým rezortom, byť pánom svojho času a vziať si toľko batožiny, koľko sa Vám zapáči, mali by ste cestovať autom. Cestovanie vlakom alebo autobusom je totiž pomerne nepohodlné. Aké sú teda výhody cestovania na lyžovačku autom?

Hlavné výhody, ak cestujete vlastným autom

Mnohí lyžiari považujú cestu autom na lyžovačku za najideálnejšiu najmä vďaka tomu, že sa nemusia „naťahovať“ s rozmernou batožinou. Na prevoz lyží, lyžiarok alebo snowboardov totiž môžete pri ceste autom využiť strešné nosiče. Cestujete tak omnoho pohodlnejšie. Ďalšou obrovskou výhodou je to, že ste pánmi svojho času. Vybrať sa na dovolenku a odísť z nej môžete prakticky kedykoľvek. A ak sa Vám v konkrétnom lyžiarskom stredisku nezapáči, jednoducho sa zbalíte a idete niekam inam. Aby ste však cestovali bezpečne, prečítajte si aj nasledujúce tipy.

Dôležité bezpečnostné tipy

  1. Predtým, ako sa vyberiete z domu, nechajte si auto skontrolovať v servise. Vyhnete sa tak nepríjemným nepredvídaným situáciám.
  2. Do kufra si pribaľte aj snehové reťaze, prípadne ich alternatívu – textilné reťaze. Sú nevyhnutnou výbavou, aby ste zvládli aj ťažké vysokohorské terény. Takisto by Vám nemala chýbať ani reflexná vesta a výstražný trojuholník. Ak si budete textilné reťaze alebo snehové reťaze nasadzovať na ceste, budete viditeľný pre ostatných účastníkov premávky.
  3. Snehové alebo textilné reťaze si vyskúšajte nasadiť ešte pred odchodom. Aby ste v prípade potreby boli pripravený.
  4. Samozrejmosťou sú zimné pneumatiky. Nielenže s nimi cestujete bezpečne, no vyhnete sa aj hroziacim pokutám. A to nielen na Slovensku, ale aj vo väčšine európskych krajín. Doma si skontrolujte aj hĺbku dezénu pneumatík. Mala by byť minimálne 4 milimetre.
  5. Na prevoz batožiny sú ideálne strešné nosiče. Vďaka nim budete mať v aute dostatok pohodlia a miesta. Strešné nosiče boxy a držiaky sú vyrábané v rôznych veľkostiach. Výber teda môžete prispôsobiť konkrétnemu typu auta a rozmerom batožiny. S prehľadom v nich však uskladníte aj lyže.

Tak ako budete cestovať na zimnú lyžovačku tento rok? Užite si pohodlnú a bezpečnú jazdu v horách na vlastnom aute a so všetkou potrebnou zimnou výbavou.

 

FOTO:  © micromonkey / Dollar Photo Club

You may also like