Zažite nezabudnuteľnú dovolenku na Kréte

by spravca

Dovolenkovať na Kréte je sen mnohých ľudí. Chersonissos je známe letovisko na severe Kréty, ktoré osloví asi naozaj každého. Nádherná piesočná pláž, rozsiahly aquapark, ale i neďaleký skanzen vás uchvátia už na prvý pohľad. Ide o moderné mesto, ktoré je lákadlom cestovného ruchu. Luxusné hotely, skvostné pamiatky či množstvo zábavných atrakcií vám zaručia program na celé dni.

Nádherná pláž, množstvo atrakcií, nízke ceny

Pláž je tu tiež skutočne veľmi pekná. Je neuveriteľne rozsiahla a dlhá, pričom na niektorých miestach sa promenáda prudko láme a medzi vlnami je len pár metrov jemného piesku. O kúsok ďalej môžete vidieť prekrásne skaly, ktoré jednoznačne stoja za niekoľko fotografií. Vstup do mora je pozvoľný, čo ocenia najmä rodiny s deťmi. Na niektorých častiach nájdete i drobné kamienky, ale nemajte strach, keďže piesok tu jednoznačne prevažuje. Okolo pláže sa nachádza množstvo reštaurácií, barov, stánkov s občerstvením a obchodíkov so suvenírmi. Chersonissos ožíva najmä v noci, kedy sa väčšina ľudí stretne na hlavnej obchodnej trati Beach Road. Ceny sú tu veľmi prijateľné, vrátane svetoznámych značiek, takže obchodní maniaci si tu prídu určite na svoje. Milovníci romantických prechádzok si môžu užiť pokojnú noc uprostred mestských uličiek alebo na pláži, kde môžu obdivovať nádherný západ slnka.

Výhodou je, že do tejto destinácie sa oplatí chodiť najmä na konci leta. A to najmä z finančného hľadiska, kedy sú ceny pobytov omnoho nižšie ako počas tej najväčšej sezóny. Okrem toho sa ceny v reštauráciách i v obchodoch znižujú doslova každý deň, takže to je tiež jeden z dôvodov, prečo sa sem vybrať pokojne i v septembri.

 

Zdroj: http://www.explorecrete.com/hersonissos/hersonissos.html

FOTO:  © Fotolyse / Dollar Photo Club

 

You may also like