Vylepšite vzhľad vášho domu lacno a jednoducho

by spravca

Väčšina ľudí chce vo svojom dome či byte spraviť raz za čas zmenu, ktorá bude viditeľná už na prvý pohľad. Podľa rôznych časopisov o bývaní či obrázkov na internete sa zdá, že prestavba môže trvať maximálne jeden deň. Samozrejme, že sa to dá, len sa treba držať niekoľkých pravidiel.

Prvým dôležitým krokom je predstavivosť. Treba si určiť, ktorú miestnosť by ste chceli zmeniť. Pokojne si vezmite pravítko i ceruzku a zakreslite si každý detail, ktorý vás v danom okamihu napadne. Či už pôjde o časti nábytku alebo veľkosť okien, celé je to len a len na vás. Možno vám na to nebude stačiť  ani jeden papier, no to vôbec nevadí. Inšpirovať sa môžete na internete či v rôznych časopisoch, kde nájdete skutočne veľa typov. Čo sa týka farieb jednotlivých miestností, dajte si zležať na tom, aby ladili s daným nábytkom. Okrem toho by mali byť i vkusné a dôležité je aj to, aby sa vám páčili. Vy ste predsa obyvateľ bytu a všetko v ňom sa musí páčiť hlavne vám! Vhodným odtieňom farby môžete dosiahnuť i optické zväčšenie priestoru alebo naopak, zmenšenie miestnosti. Dávno už neplatí, že všetky steny musia byť rovnakej farby.

Dominantný kus nábytku

Nábytok rozostavte tak, aby budil predstavu, že pozýva do miestnosti. Zvoľte taký kus nábytku, ktorú bude dominantný a ostatný kusy budú menej výrazné. Pokojne môžete umiestniť sedačku do stredu miestnosti, vytvoriť na rohu obývačky kútik na čítanie a tým rozdeliť miestnosť na ako keby dve časti. Vytvoríte tak útulný priestor, v ktorom si oddýchnete vy i váš partner. Mnoho ľudí podceňuje osvetlenie miestnosti, pritom práve tie najrôznejšie lustre a lampy môžu vytvoriť úplne iný dojem. Snažte sa, aby bolo vhodné osvetlenie v každej miestnosti.

FOTO:  © slavun  / Dollar Photo Club

 

You may also like