Servis vozidla by mal byť komplexný a pravidelný

by spravca

Pravidelný a komplexný servis vozidiel je pre väčšinu motoristov klišé, ktoré považujú za zbytočnosť. Je využívaný pri nových vozidlách, pretože bez pravidelného servisu by im prestala platiť záruka od výrobcu.

Avšak pravidelný servis vozidla, hlavne v autorizovanom servise, nemusí byť vôbec nákladná záležitosť a v konečnom dôsledku vám môže aj v budúcnosti ušetriť nemalé finančné prostriedky. Niektoré z výhod pravidelného servisu vozidiel vám predstavíme v tomto článku.

Kvalitný servis vozidiel ponúka prevenciu

Pre mnoho motoristov je návšteva servisu spojená iba s riešením konkrétneho problému. Samozrejme nehovoríme o pravidelnej výmene prevádzkových kvapalín a filtrov. Inak je však návšteva servisu nutná iba v prípade, že niečo na vozidle nefunguje.

Kvalitný autoservis je však aj o preventívnych úkonoch. Teda preventívna údržba, ktorá sa môže zdať na prvý pohľad ako zbytočná dokáže neskôr ušetriť nemalé finančné prostriedky. Či už ide o náklady spôsobené samotným poškodením vozidla, alebo náklady na odtiahnutie vozidla do servisu a s tým spojenú stratu času. Rovnako k prevencii patrí aj príprava vozidla na STK a EK. Práve vďaka pravidelnému servisu jednoducho predídete prípadným problémom pri kontrole.

Servis vozidiel ponúka aj priame riešenie problémov

V servise sa postarajú aj o riešenie už vzniknutých problémov, nie len pri mechanickej závade, ale aj problémoch s elektronikou či ďalších iných poruchách.

Kvalitný autoservis vám ponúkne komplexné služby od prác automechanika a autoelektrikára, až po klampiarske a lakovnícke práce, končiac starostlivosťou o čistotu interiéru. V profesionálnom servise sa nemusíte obávať, že by sa o vášho štvorkolesového miláčika nepostarali po každej stránke.

Servis vozidiel zahŕňa aj pneuservis

Hoci to v minulosti nebolo automatické, v dnešnej dobe autoservisy ponúkajú aj služby pneuservisu. Či už ide o prezutie sezónnych pneumatík, opravu defektu alebo vyváženie pneumatík, všetky tieto služby by ste mali nájsť vo svojom servise.

Pokiaľ takýto kvalitný autoservis nepoznáte, tak vám môžeme odporučiť napríklad autoservis Todos. Odporúčania majú nielen od spokojných zákazníkov, ale aj priamo od výrobcov áut. Tak prečo neskúsiť využiť ich služby.

 

You may also like