Zariaďujete detskú izbu? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi radami!

by spravca

Čakáte vytúžené bábätko? Gratulujeme! V tom prípade asi riešite jednu z najzásadnejších vecí, ktorú musíte zariadiť ešte pred tým, ako sa vôbec narodí – detskú izbu. Áno, práve detská izba je kľúčovou miestnosťou, v ktorej bude vaše dieťatko tráviť väčšinu svojho času, a práve preto by ste jej zariaďovaniu mali venovať dostatok pozornosti. Nie je nič nezvyčajné, že súrodenci zväčša zdieľajú spoločnú izbu, najmä v prípade, že žijete v menšom bytíku, kde to situácia neumožňuje inak. Moderné bývanie však počíta so zónou na hranie, relaxovanie či učenie, aj keď nie každý rodič vie izbu dieťatku vhodne prispôsobiť.

Súkromie musí byť!

Jedna z najdôležitejších vecí, ktorú potrebujete rovnako ako aj vy, tak i vaše deti, je súkromie. Pochopiteľne, že keď je dieťatko malé, túto skutočnosť ignorujeme, ale postupom času si uvedomí, že stavať si lego či čítať si knižku osamote, bez neustálej maminej kontroly, nie je tak úplne na škodu. Takýmto prístupom docielite samostatnosť dieťatka a vytvoríte tak osobný priestor, ktorý potrebuje najmä v prípade, že izbu zdieľa so starším súrodencom. Nábytok do detskej izby by mal byť rozdelený pre obe deti, aby nedochádzalo ku zbytočným konfliktom či hádkam typu: „Ktorá polička patrí mne?“

A čo spanie?

Do izby, kde je viacero detí, je najideálnejším riešením poschodová posteľ, kde spia spočiatku nad sebou, no neskôr sa dá posteľ rozložiť na dve samostatné lôžka. Ponuka postelí je dnes skutočne široká, takže je len na vás, ktorej dáte prednosť. Nezabudnite taktiež zabezpečiť dostatok priestoru na hranie i učenie, a pamätajte, že zrovna medzi týmito zónami by mal byť dostatočne voľný priestor, aby hračky nerozptyľovali dieťatko od učenia. Ideálne je, ak pracovný stôl umiestnite čo najbližšie k oknu, aby naň svietilo dostatok prirodzeného svetla. Ak ste sa nechali inšpirovať našimi radami, vedzte, že detská izba bude pre vaše dieťa ideálnym útočiskom po celom dni, do ktorého sa vždy rado vráti!

 

You may also like