Vchodové dvere – základný prvok, ktorého výber si musíte poriadne premyslieť!

by spravca

Áno, vchodové dvere patria medzi najzásadnejší architektonický prvok každej domácnosti, ktorých úlohou je ochrániť nás pred neželanou návštevou, nevyhovujúcimi poveternostnými vplyvmi či hlukom z vonkajšieho okolia. Ide o investíciu na niekoľko desiatok rokov, v tom lepšom prípade aj celoživotnú investíciu, len si treba vedieť vybrať! Aké nároky sú v dnešnej dobe kladené na vstupné a interiérové dvere?

Stavte na kvalitný materiál!

Pri stavbe alebo rekonštrukcií príbytku sa dá na dverách podstatne ušetriť, no pamätajte, že sa neoplatí siahať po výrazne lacných dverách, ktoré vám vydržia len pár rokov. K čomu by vám vôbec také interiérové dvere boli? Každé dvere sú vyrobené z rôznych materiálov a majú aj odlišné vlastnosti, pochopiteľne. Jednotkou na trhu sú hliníkové dvere, ktoré sa využívajú ako bezpečnostné dvere, vzhľadom k tomu, že hliník je odolný, vysokokvalitný materiál, ktorý výborne odoláva požiaru, mechanickému poškodeniu či poveternostným vplyvom! Do interiéru môžete zvoliť drevené dvere, ktoré pôsobia prirodzeným, no zároveň útulným a elegantným dojmom, ktorý nikdy neomrzí.

Pozor na rozmery!

Je potrebné zistiť rozmery dverí, aby nedošlo k nečakanému prekvapeniu v podobe malých, resp. veľkých dverí. Klasické normované dvere majú najčastejšie šírku 80 a 90 cm, no špecializované predajne, a teda výrobcovia dokážu vyrobiť dvere na mieru. Uvedomte si, že predovšetkým vchodové dvere si vyžadujú dostatok vašej pozornosti pri kúpe, keďže ich úlohou je chrániť vašu domácnosť, no zároveň „zdobiť“, keďže ide o výrazný dizajnový prvok! Pokiaľ ste si konečne vybrali dvere, ktoré budú vyhovovať vašim požiadavkám a očakávaniam, nezabúdajte na bezpečnostné prvky akými je „kukátko“, bezpečnostná reťaz, kovanie či prídavné známky, keďže aj od takýchto, na prvý pohľad drobností, záleží to, či bude vaša domácnosť po celý deň v bezpečí!

 

You may also like