Telka od Swanu

by spravca

Aj keď žijeme v digitálnej dobe, kde vládne svetu internet, televízii ešte ani zďaleka neodzvonilo a teší sa druhej najväčšej obľube. Hneď po internete.

Keďže sa technológie neustále vyvíjajú, aj televízia musela prejsť menším vývojom, vďaka čomu si môžete v pohodlí domova užívať tie najnovšie filmy v najvyššej možnej kvalite. A ak ešte bažíte aj po profesionálnych službách za čo najlepšiu cenu, Swan vaše priania dokonale naplní.

Káblová televízia

Táto technológia prenosu signálu je už pomerne známa. Ide o systém prenosu televízneho vysielania zákazníkom cez rádiofrekvenčné signály vysielané cez pevné optické vlákna alebo koaxiálne káble. Menšou nevýhodou, ktorá vyplýva už aj zo samotného názvu, je nutnosť kabeláže. Aj káblová televízia si prešla za posledné roky modernizáciou, vďaka čomu môžete prijímať televíziu v digitálne, v super kvalite prostredníctvom technológie DVB-T.

Spoločnosť Swan dáva na výber dva balíky s označením S a M, ktoré ponúkajú kvalitnú káblovú televíziu za čo najlepšiu cenu. Menší balík ponúka viac ako 33 TV kanálov za bezkonkurenčnú cenu 7,20 € mesačne. Samozrejmosťou sú najznámejšie slovenské a české programy, dokumentárne programy ako Spektrum či Viasat a tradičné hudobné kanály.

Väčší balíček zas za cenu 10,90 € mesačne ponúkne viac ako 44 televíznych kanálov. Nudiť sa tak isto nebudete. Balíčky si môžete vybrať s ročnou alebo dvojročnou viazanosťou. Zriaďovací poplatok v prípade oboch balíčkov je len 1 €.

Kábel? Nie, radšej digitál!

Digitálna televízia, alebo v skratke DTV, je telekomunikačný systém na vysielanie a príjem televízneho vysielania prostredníctvom digitálneho signálu, na rozdiel od klasického analógového.

DTV používa digitálnu moduláciu dát, ktoré sú digitálne komprimované a vyžadujú dekódovanie televíznym prijímačom so set-top boxom alebo počítačom s televíznou kartou. Aj keď to znie zaujímavo, táto technológia nie je veru žiadna novinka a na svete funguje od konca 90. rokov.

DTV od Swanu

Spoločnosť Swan ponúka digitálnu televíziu hneď v štyroch rôznych balíkoch. V tom najnižšom s označením S nájdete viac ako 40 TV kanálov vrátane 21 v HD kvalite a to všetko za cenu 7,99 € mesačne.

O niečo väčší balík M ponúka viac ako 50 TV kanálov, z čoho 29 je vysielaných v HD kvalite. Za tento balík zaplatíte 11,99 €. Ak by ste však chceli ešte o niečo viac, môžete siahnuť po treťom balíku s označením L.

Ten za cenu 14,99 € mesačne ponúkne 80 TV kanálov, z čoho až 36 je v HD kvalite. Ak by vám ani toto nestačilo, ostáva vám už len balík XL. Ten uspokojí už azda každého televízneho fajnšmekra.

Balík XL ponúka totiž viac ako 111 TV kanálov, z čoho môžete až 47 prijímať v HD kvalite. Samozrejme, za kvalitu sa platí, a tak vás tento balíček vyjde na 29,99 € mesačne. Pri každom balíčku je jednorazový zriaďovací poplatok vo výške 39,90 €.  

Stále so sebou…

Cestujete a chceli by ste mať prístup k obľúbeným programom aj mimo obývačky? V tom prípade je tu pre vás služba SWAN GO.

Ide o mobilnú aplikáciu pre telefóny a tablety, vďaka ktorej môžete mať svoje obľúbené TV programy so sebou kdekoľvek a kedykoľvek. Mobilná aplikácia, ktorú môžete používať až na 3 zariadeniach naraz, obsahuje až 33 TV kanálov, ktoré máte ihneď k dispozícii.

Vďaka čistému a jednoduchému rozhraniu bude používanie aplikácie hračka. Určite oceníte intuitívne ovládanie, vďaka ktorému vždy čo najrýchlejšie nájdete, čo hľadáte.

Ako si zaobstarať službu SWAN GO?

Neuveríte, ale je to viac než jednoduché. Stačí vám kliknúť na stránku Swanu a vybrať kategóriu televízia, kde nájdete aj spomínanú službu SWAN GO. Tú si následne zopár klikmi objednáte.

Po objednaní služby vám do 24 hodín príde e-mail s registračným kódom. Následne navštívte stránku www.swango.sk a pomocou svojho registračného kódu si vytvorte svoj SWAN GO účet, ktorým sa neskôr prihlásite na svojich mobilných zariadeniach. Vytvorenie SWAN GO účtu potvrďte v overovacom e-maile, ktorý bol zaslaný na vami uvedený e-mail.

Po potvrdení e-mailu si treba stiahnuť aplikáciu podľa vášho zariadenia. Na výber je aplikácia pre iOS, Android alebo Windows Phone. Prihlásiť sa môžete pomocou predtým vytvoreného SWAN GO účtu maximálne na 3 zariadeniach súčasne.

Pre sledovanie na ďalšom zariadení je potrebné najskôr deaktivovať službu na niektorom z aktívnych zariadení. To môžete vykonať na SWAN GO portáli odobratím jedného z existujúcich zariadení. Pre pridanie ďalšieho zariadenia následne stačí nainštalovať aplikáciu SWAN GO a prihlásiť sa prostredníctvom SWAN GO účtu na tomto zariadení. No nie je to jednoduché?

Môžem mať službu aj ja?

Na stránke www.swan.sk si pri výbere TV môžete overiť dostupnosť danej televízie. Zadaním mesta, ulice a popisného čísla sa ihneď dozviete, ktorá z troch druhov televízie je vo vašom okolí dostupná. Je tak potom na vás, pre ktorú sa rozhodnete a ktorá vám bude vyhovovať čo najviac.

You may also like