Komu sa oplatí operatívny lízing?

by spravca

V súčasnej dobe je vozový park nenahraditeľnou súčasťou väčšie i menšie spoločnosti. No otázkou je financovanie vozového parku, pričom hlavnou požiadavkou z vašej strany bude ekonomické riešenie a minimálne plytvanie finančného rozpočtu. Samozrejme, kúpa automobilov v hotovosti by bolo aj pre veľkú korporáciu značný finančný zásah. Z tohto dôvodu sa do popredia dostáva operatívny lízing, ktorý skrýva veľa výhod a predností. V nasledujúcich riadkoch sa na tento produkt pozrieme podrobnejšie.

S operatívnym lízingom vám odpadá veľa starostí a povinností spojených s prevádzkou automobilov, napríklad nemusíte venovať čas a úsilie do výmeny pneumatík či odvodu daniam, pretože o všetko sa postará leasingová spoločnosť.

Operatívny lízing je dlhodobý prenájom automobilu, ktorý je po celú dobu (aj po uplynutí zmluvy) v majetku leasingovej spoločnosti. Všetky prevádzkové záležitosti s vozidlami rieši práve leasingová spoločnosť, a to od zákonného poistenia, cez cestnú daň, až po diaľničné poplatky.

Kde si dojednať operatívny lízing?

Ak ste sa rozhodovali medzi hotovosťou, úverom, finančným lízingom a operatívnym lízingom, pravdepodobne po skúmaní zistíte, že práve posledný spomínaný produkt vám bude po všetkých stránkach vyhovovať najviac. Znížiť si môžete náklady na prevádzku vozového parku až o 10 či 20 percent, čo už je atraktívne.

U operatívneho leasingu platíte fixnú mesačnú čiastku. A na oplátku máte zo strany lízingovej spoločnosti poskytnuté rôzne služby.

V tejto oblasti pôsobí napríklad spoločnosť HERTZ Lease, ktorá sa orientuje na súkromnú i podnikateľskú klientelu. Poskytuje takzvaný “full-service operatívny leasing”, s ktorým je spokojný celý rad zákazníkov. Aby ste zistili, na koľko vás operatívny lízing vyjde, stačí vyplniť kalkuláciu na webových stránkach leasingovej firmy. Obratom sa dozviete, na koľko vás vyjde.
Autorské právo: mariok / 123RF Reklamní fotografie

You may also like