Elektrický bicykel, ktorý čoskoro nahradí bežné dopravné prostriedky

by spravca

Na prvý pohľad by sa to mohlo zdať ako poburujúce tvrdenie, no preťaženie slovenských veľkomiest vedie k stavu, kedy sa dopravná situácia postupne zhoršuje, a teda veľmi spomaľuje. Aj z tohto dôvodu stále viac a viac ľudí uprednostňuje alternatívy dopravy, medzi ktoré patrí okrem iného aj elektrický bicykel. Pýtate sa, prečo siahnuť práve po tomto dopravnom prostriedku? Aké benefity poskytuje?

Prečo práve elektrický bicykel?

Vo všeobecnosti možno povedať, že na elektrickom bicykli môžete prejsť zhruba 4 km za 10 minút. Aj to je jeden z hlavných dôvodov, prečo ľudia necestujú do práce autom či autobusom, ale radšej trávia čas na čerstvom vzduchu a jazdia na bicykli, ktorý môže dosiahnuť rýchlosť až 25 km/h. Pýtate sa, prečo si zakúpiť elektro bicykel namiesto bežného bicykla? Použitie bicykla poháňaného batériou znamená, že bez toho, aby ste vynaložili akúkoľvek fyzickú námahu, sa môžete rýchlo a bezpečne dopraviť do cieľa a zároveň si užiť pobyt na čerstvom vzduchu.

Zmeňte životný štýl a trávte viacej času na čerstvom vzduchu

Vysoká úroveň pedálového posilnenia vám môže pomôcť docestovať priamo do cieľa a napriek tomu vynaložiť fyzickú aktivitu s nízkou intenzitou súčasne. Ak máte sedavé zamestnanie, môžete sa venovať fyzickej aktivite bez veľkého narušenia vašej každodennej činnosti. Táto malá, avšak špecifická zmena vo vašom životnom štýle, vás bude „poháňať“ do väčších zmien a vy tak môžete pozitívne ovplyvniť nielen fyzické, ale aj psychické zdravie. Pravidelná fyzická aktivita totiž posilňuje krvný obeh, spevňuje svalstvo, zbavuje prebytočného stresu a uvoľňuje endorfíny, čiže hormóny šťastia.

Vyberte si na základe vašich preferencií

Bicykel ovládaný batériou je skvelý v tom, že si môžete určiť intenzitu dopomoci šliapania a zároveň si zvoliť typ pohonu, ktorý bude vyhovovať vám a vašim schopnostiam. inSPORTline ako najväčší slovenský predajca a výrobca fitness na Slovensku ponúka široký sortiment elektro bicyklov, klasických bicyklov a ďalších športových potrieb a pomôcok na jednom mieste, tak hurá do nakupovania!

 

 

You may also like