Deti nepotrebujú všetko čo im chceme dopriať priamo z obchodu

by spravca

A je tu začiatok konca lyžiarskej sezóny. Uvažujete aj vy nad tým, že kúpite lyže pre deti? Toto býva ten najlepší čas na kúpu. Hlavne na kúpu lyží pre deti a úplne najlepšie na kúpu ojazdených lyží pre deti. Po každej ukončenej sezóne sa na internete nájde ohromné množstvo ojazdených lyží na predaj. Ľudia chcú aspoň časť peňazí za ktoré lyže kúpili naspäť a tak sa snažia predať svoje staršie lyže a chystajú sa na kúpu nových.

V prípade že hľadáte detské lyže, môžete si byť istý, že tie ktoré niekto používal iba jednu sezónu budú pre ďalšieho malého lyžiara ako stvorené. Nemusíte predsa zakaždým čo vaša ratolesť po vyrastie kupovať nové a nové lyže. Niekedy úplne stačí keď prebrázdite internet a nájdete veľa skoro nových alebo málo používaných lyží pre deti. Nie vždy je správne heslo: Čo je nové je lepšie a viac vydrží. Nie je to tak. Pokiaľ nájdete ojazdené lyže kvalitnej značky, môžu vám poslúžiť vynikajúco, dokonca lepšie ako nové lyže, ktoré možno kvalitou budú mierne zaostávať. Určite máte skúsenosti s tým, že deťom sa niektoré veci jednoducho neoplatí kupovať inde ako v bazári. Myslím, že do tejto kategórie okrem lyží patria aj detské bicykle. Tie sa do veku tých 10 rokov určite nemusia kupovať v obchode, ale stačí aj bicykel, ktorý mal pred tým jedného, maximálne dvoch majiteľov. Kým sa dieťa naučí dobre bicyklovať, budete radi, že pády absolvuje na staršom bicykli. Potom je samozrejme fajn investovať peniaze do nového. A nemôžem vynechať ani kategóriu elektroniky, pretože tá nás stretáva už na každom kroku a deti sú mnohokrát zdatnejšie v ovládaní počítačov ako my, dospelí. Tu by som tiež pre začiatok volila notebook, počítač či tablet, ktorého zlyhanie a kazenie nás nebude mrzieť tak ako pri novom.

Neviem ale, či táto istá taktika platí aj pri mobilných telefónoch. Tam sa skôr oplatí ísť do nového, pretože dnes mobil vymieňame tak po dvoch rokoch a to nie kvôli zastaranému modelu, ale kvôli kazovosti, ktorej sa nedá predísť.

 

FOTO: © famveldman / Dollar Photo Club

You may also like