Rohová kuchyňa – ideálne riešenie do malého bytu?

by spravca

Život v malom byte už v dnešnej dobe nemusí byť utrpením, práve naopak. To isté platí aj o kuchyniach – moderné rohové kuchyne dokážu aj zo skutočne malého priestoru vyťažiť veľké veci!

Rohové kuchyne pritom nemusia byť len praktickým, ale aj mimoriadne štýlovým riešením. Dokonca, aj majitelia väčších bytov častokrát uprednostňujú práve rohové kuchyne pred klasickými kuchyňami s rovnou kuchynskou linkou. Rohové kuchyne dokážu koncentrovať množstvo poličiek, priehradiek a skriniek na malom priestore, vďaka čomu sú veľmi praktické. Ak vám záleží na dizajne interiéru vášho obydlia, pri výbere kuchyne by ste si mali dať pozor, aby po dizajnovej a farebnej stránke korešpondovala s ostatným nábytkom a farebnými kombináciami v iných častiach bytu.

Najjednoduchším riešením, ako docieliť koherentný dizajn kuchyne, kde budú jednotlivé nábytky a časti k sebe pasovať, či už po stránke dizajnu alebo farby, je voliť kuchynské zostavy. Tie obsahujú v zásade celé riešenie kuchyne – od kuchynskej linky, až po všetky dodatočné poličky a skrinky. Kuchynské zostavy sú navrhované skúsenými interiérovými dizajnérmi, vďaka ktorým si môžete byť istí, že budú maximálne korešpondovať s aktuálnymi trendmi.

Živé farby a kvalitné materiály

Spoločným menovateľom štýlovej modernej kuchyne je najmä vhodná farba a vysoká kvalita materiálov. V dnešnej dobe sú v popredí najmä živšie farby, no rozhodne nič nepokazíte ani overenými riešeniami, teda hnedou, čiernou, či bielou farbou. Pri výbere kuchynskej zostavy dbajte na to, aby bola vyhotovená z kvalitných materiálov. Drvivá väčšina kuchynských liniek je vyrobená z dreva, to však môže mať rozličné typy povrchovej úpravy. Vyberať môžete buď lesklú, alebo matnú úpravu.

Kvalitná kuchyňa sa nehľadá vždy ľahko, no my máme pre vás tip – kamenné predajne alebo e-shop Okay. Tu nájdete moderné kuchynské zostavy za skutočne lukratívne ceny, z ktorých si rozhodne vyberiete!

You may also like