Máte neefektívny sklad? Popracujte na tom

by spravca

Nie každý podnikateľ potrebuje pre svoju firmu vlastný sklad. Ale tí, ktorí ho potrebujú, by mali urobiť všetko pre zvýšenie jeho efektívnosti, zlepšenie pracovných podmienok a zabezpečenie dostatku kvalitnej manipulačnej techniky. Len vtedy, keď spojíte tieto tri oblasti, dosiahnete skutočne efektívny sklad, ktorý využíva svoj potenciál. Kde začať?

Zlepšite organizáciu v sklade

Stáva sa bežne vo vašom sklade, že skladníci zmätené pobehujú a hľadajú materiál, ktorý nie je na svojom mieste a nakoniec ho nájdu povaľovať sa niekde v kúte? Takto dochádza k veľkým zdržaniam a narúša sa celý logistický proces. Chcete sa tomu vyhnúť? Potom nutnou súčasťou vášho skladu sú regály, ktoré pomôžu udržať poriadok, zvýšia mieru organizácie a zrýchlia celý logistický proces. Okrem toho navýšia kapacitu skladu, niektoré regály sú vysoké aj desiatky metrov a to je slušný skladovací priestor navyše.

Manipulačná technika

Je to práve manipulačná technika, ktorá je predĺženou rukou skladníkov. Aj preto by ste si mali dať záležať na tomto vybavení – kvalitné, v dobrom technickom stave a prispôsobené potrebám vášho skladu. Pokojne si môžete kúpiť aj jazdené vozíky, dôležité je, aby boli v dobrom stave. Na škodu nie je ani zavedenie pravidelných kontrol vysokozdvižných vozíkov, ktoré sa zamerajú na najviac namáhané časti – reťaze, hydraulické hadice, pneumatiky či ložiská.

Pracovné podmienky

Sú to práve skladníci, ktorí robia z vášho skladu živý organizmus. Preto sa zamerajte na podmienky, ktoré tu panujú. Jasné, nie je to práve najveselšie miesto na život, ale s drobnými úpravami vytvoríte oveľa prijateľnejšie pracovné podmienky. Začať môžete tým, že sa postaráte o pravidelné upratovanie, vďaka čomu sa zníži prašnosť. Pokračujte inštaláciou priemyselného osvetlenia s LED technológiou, vytvorením pracovného kútika, kde si zamestnanci budú môcť oddýchnuť a v pokoji zjesť obed. Nezabúdajte ani na kvalitnú vzduchotechniku a katalyzátory do vysokozdvižných vozíkov. Ak si dáte záležať na tejto trojici, váš sklad bude efektívnejší.

You may also like