Máte neefektívny sklad? Popracujte na tom

by spravca
0 comment

Nie každý podnikateľ potrebuje pre svoju firmu vlastný sklad. Ale tí, ktorí ho potrebujú, by mali urobiť všetko pre zvýšenie jeho efektívnosti, zlepšenie pracovných podmienok a zabezpečenie dostatku kvalitnej manipulačnej techniky. Len vtedy, keď spojíte tieto tri oblasti, dosiahnete skutočne efektívny sklad, ktorý využíva svoj potenciál. Kde začať?

Zlepšite organizáciu v sklade

Stáva sa bežne vo vašom sklade, že skladníci zmätené pobehujú a hľadajú materiál, ktorý nie je na svojom mieste a nakoniec ho nájdu povaľovať sa niekde v kúte? Takto dochádza k veľkým zdržaniam a narúša sa celý logistický proces. Chcete sa tomu vyhnúť? Potom nutnou súčasťou vášho skladu sú regály, ktoré pomôžu udržať poriadok, zvýšia mieru organizácie a zrýchlia celý logistický proces. Okrem toho navýšia kapacitu skladu, niektoré regály sú vysoké aj desiatky metrov a to je slušný skladovací priestor navyše.

Manipulačná technika

Je to práve manipulačná technika, ktorá je predĺženou rukou skladníkov. Aj preto by ste si mali dať záležať na tomto vybavení – kvalitné, v dobrom technickom stave a prispôsobené potrebám vášho skladu. Pokojne si môžete kúpiť aj jazdené vozíky, dôležité je, aby boli v dobrom stave. Na škodu nie je ani zavedenie pravidelných kontrol vysokozdvižných vozíkov, ktoré sa zamerajú na najviac namáhané časti – reťaze, hydraulické hadice, pneumatiky či ložiská.

Pracovné podmienky

Sú to práve skladníci, ktorí robia z vášho skladu živý organizmus. Preto sa zamerajte na podmienky, ktoré tu panujú. Jasné, nie je to práve najveselšie miesto na život, ale s drobnými úpravami vytvoríte oveľa prijateľnejšie pracovné podmienky. Začať môžete tým, že sa postaráte o pravidelné upratovanie, vďaka čomu sa zníži prašnosť. Pokračujte inštaláciou priemyselného osvetlenia s LED technológiou, vytvorením pracovného kútika, kde si zamestnanci budú môcť oddýchnuť a v pokoji zjesť obed. Nezabúdajte ani na kvalitnú vzduchotechniku a katalyzátory do vysokozdvižných vozíkov. Ak si dáte záležať na tejto trojici, váš sklad bude efektívnejší.

You may also like