Hliníkové vchodové dvere sú správnou voľbou

by spravca

Hliník ako odolný materiál s výbornými izolačnými vlastnosťami sa dostáva čoraz viacej do popredia.  Je naozaj skvelou voľbou v prípade, že uvažujete nad výmenou vchodových dverí.

Prečo vymeniť staré dvere za hliníkové

Z hľadiska bezpečnosti staré dvere často nespĺňajú požiadavky na ochranu majetku. Stačí jeden dobre mierený kop a zlodej sa k vám dostane behom sekundy. Hliníkové dvere sú veľmi odolné proti nárazu aj úderu. Nepodliehajú deformácii a sú naozaj pevné. Zvoľte si variant s kvalitným kovaním a bezpečnostnými zámkami. Takto bude váš dom nedobytnou pevnosťou. Dôležitejšia je však ochrana zdravia a dokonca života. Hliníkové dvere zabránia prieniku prípadného požiaru a plameňov do vášho príbytku. Hliník je totiž nehorľavý materiál.  Vplyvom znečistenia prostredia sa zhoršujú poveternostné podmienky.  Dvere z hliníka odolávajú každému počasiu. Hlavne pri vchodových dverách do domu je potrebné hľadieť aj na tieto aspekty. Hliník nezdolajú mrazy, vietor, dážď a ani intenzívne teploty. Preto je hliník správnou voľbou aj pre okná. Hliníkové okná majú tie isté prednosti a navyše výborne vyzerajú.

Hliníkové dvere sú zárukou kvality

Uponáhľaná doba v nás vyvoláva veľa stresujúcich situácií. Skrytý za bezpečnostnými hliníkovými dverami sa nebudete báť a hlavne vás nebude rušiť hluk z ulice alebo od susedov. Hodia sa do nízkoenergetických domov, keďže zabraňujú tepelným únikom.  Okrem skvelej termoizolácii majú hliníkové dvere aj vysoké zvukovo – izolačné vlastnosti.  Hliníkové vchodové dvere a ich cena sú priamo úmerné vysokej kvalite. Nezanedbateľný je dizajn. Ten je pri takomto type dverí naozaj veľmi variabilný. Hliníkové dvere sa dajú vyrobiť v akomkoľvek dizajne a prispôsobiť  sa tak aj starším domom.  Budú vám slúžiť prakticky celý život vďaka svojej päťdesiatročnej životnosti. Na ich čistenie vám stačí obyčajné mydlo, voda a utierka z mikrovlákna. Nevhodné na čistenie sú chemické prípravky. Pri správnej údržbe sú doživotnou zárukou kvality, úspory energií a bezpečnosti.

 

 

 

 

You may also like