Ako sa starať o hliníkové okná tak, aby vydržali čo najdlhšie

by spravca

Pre okná a dvere je prirodzené, že sa po čase na nich nahromadí špina a prach. Výnimkou nie sú ani hliníkové dvere. Hoci si hliníkové rámy vyžadujú relatívne málo údržby a vydržia dlhšie než iné materiály, je dôležité, aby sa udržali čisté pre vyhnutie sa poškodeniu alebo potreby opravy.

Je však taktiež dôležité dodržiavať správne kroky pre čistenie dverí a okien bez spôsobenia akéhokoľvek poškodenia. Pokiaľ sa zaujímate o to, ako čistiť hliníkové okná a hliníkové dvere, čítate správny článok.

Ako čistiť hliníkové okná

Metódy na čistenie pre hliníkové okná sa môžu meniť v závislosti od toho, aké staré sú. Rovnako ako pre hliníkové vchodové dvere cena hrá rovnakú rolu aj pri hliníkových oknách. Novšie rámy hliníkových okien nepotrebujú toľko čistenia ako staršie hliníkové okná, ktoré neboli farbené.

Ak máte hliníkové okná, najlepšie je čistiť ich minimálne raz za mesiac, aby ste ich udržali ako nové. Toto sú najlepšie praktiky na čistenie okien:

  1. a) Začnite čistiť zhora a dopracujte sa na spodok okna. Toto pomôže zabrániť akýmkoľvek rozliatiu sa do oblastí, ktoré ste už vyčistili.
  2. b) Na umytie hliníkových rámov jednoducho použite mydlovú a teplú vodu. Nie je potreba použiť akékoľvek čistiace prostriedky zaťažené s chemikáliami, keďže drsnosť takýchto produktov môže potenciálne poškodiť zakončenie vašich okien.
  3. c) Namočte jemnú handru, ideálne vytvorenú z materiálu s mikrovláknami do mydlovej vody a začnite s čistením.
  4. d) Akékoľvek oblasti s vytrvalejšou špinou alebo škvrnami umývajte trochu intenzívnejšie. Netreba to však príliš preháňať, keďže hliníkové okná sa všeobecne umývajú ľahšie.
  5. e) Pamätajte si umývať akékoľvek skryté a ťažšie dostupné dostupné miesta. Špina a trosky sa často môžu nahromadiť po čase vo všetkých zákutia okien, čím je umývanie okien o niečo komplikovanejšie.
  6. f) Akonáhle ste spokojní s umytím, prejdite okná so suchou handrou pre lesklý povrch.

Udržiavanie hliníkových okien je nevyhnutné, aby sa znečisteným rámom a lepeniu. Čistenie by sa malo vykonávať aspoň raz za mesiac. Vyššie sú uvedené spôsoby údržby hliníkových okien, ktoré vám pomôžu k tomu, aby vaše okná nestratili na kvalite.

 

 

You may also like