3 dôvody, prečo je fotografovanie úžasná záľuba

by spravca

Ľudia majú rôzne záľuby, ktorým sa venujú vo voľnom čase a určitým spôsobom ich napĺňajú. Každý potrebuje mať niečo, čo ho baví a robí mu radosť. Fotografovanie je úžasná záľuba, ktorá sa môže stať aj vašim živobytím ak vás chytí za srdce. Prečo sa oplatí venovať sa tomuto koníčku a prečo je tak skvelý?

Stanete sa umelcom

Možno to bude nejaký čas trvať, ale pokiaľ na sebe budete pracovať, skúšať nové veci a uhly pohľadov skôr či neskôr sa z vás stane umelec. Fotografovanie je umenia, aj keď si mnohí myslia, že je to v podstate len o kvalitnej technike a naberaní skúseností. Lenže vystihnúť správny okamih a vidieť niečo výnimočné vo veciach, ktoré sa iným zdajú bežné je svojim spôsobom umenie. Začínať nemusíte so špičkovou technikou, stačí vám aj lacnejší fotoaparát s ktorým sa tiež dajú robiť divy. Ak vaša záľuba prerastie do vášne a rozhodnete sa foteniu venovať naplno, môžete si čo-to privyrobiť a dovoliť si aj lepšiu techniku. Navyše fotky v elegantných fotorámikoch alebo fotoobrazy sú krásna dekorácia do bytu a vy budete mať skutočné originály.

Budete sa na svet pozerať inak

Kým “bežný človek” vidí len očarujúce makové pole, pre vás je to ideálne pozadie pre exteriérové fotenie. Kým ostatní vidia zrúcaninu, vy vidíte nádhernú umeleckú fotografiu, ktorá sa bude vynímať napríklad v obývačke na stene. Takto by sme mohli pokračovať do nekonečna, jednoducho sa budete na svet dívať očami fotografa a foťák budete mať vždy po ruke. Pre istotu. Dokonalý záber totiž môže číhať na každom kroku a vy ho určite nebudete chcieť prepásť.  Postupom času si uvedomíte, že vnímate detaily, ktoré ste skôr nevideli, pretože ste sa na ne jednoducho nesústredili a neboli dôležité. Svet cez hľadáčik fotoaparátu je rozhodne nádherný.

Vždy budete mať po ruke darček pre svojich blízkych

Vianoce, narodeniny, výročia… Je toľko príležitostí, ktoré si zaslúžia väčší či menší darček. Vďaka vášmu koníčku a fotoaparátu si nebudete musieť lámať hlavu s výberom vhodného darčeku. Jednoducho vyrobíte oslávencovi fotoknihu alebo mu dáte zarámovať fotku, ktorá zachytáva dôležitý moment jeho života. Ako fotograf budete mať určite nafotené rodinné oslavy,  výlety s kamarátmi, svadby alebo originálne momentky. Toto všetko môžete zúžitkovať a dokonca dať urobiť potlač fotky na rôzne predmety. Či už pôjde o hrnček, kryštál, tričko alebo niečo iné necháme na vás. Umelecké zábery, ktoré necháte vytlačiť na vankúš, resp. na návliečku na vankúš môžu urobiť u obyčajného vankúšika vkusný a originálny vankúš s potlačou , ktorý nebude mať nikto iný. Možností ako využiť fotky je naozaj veľa a originálny darček urobí radosť vašim blízkym a tým pádom aj vám.

You may also like