Okná, ktoré mi vydržia aj niekoľko desiatok rokov? Jednoznačne áno!

by spravca

Okno predstavuje jeden z najnápadnejších architektonických prvkov budovy, a práve preto by ste mali venovať jeho výberu náležitú pozornosť. Nezáleží na tom, či ste sa rozhodli pre kompletnú výstavbu domu alebo len čiastočnú rekonštrukciu, uvedomte si, že zrovna okná výrazným spôsobom ovplyvňujú kvalitu vášho života. Ak cez ne prefúka, nielen, že tým vážne ohrozujete vaše zdravie, ale taktiež znižujete kvalitu bývania vzhľadom k tomu, že sa postupne, ale isto vytvárajú dookola plesne, ktorých sa zbaviť nie je vôbec také jednoduché! Ak ste spozorovali, že okná už dávno neplnia takú funkciu, akú by mali, neváhajte a siahnite po nových aj vy!

Výborné tepelno-izolačné vlastnosti, elegantný dizajn, prvotriedna životnosť!

Medzi najobľúbenejšie okná už dávno nepatria plastové, ale práve eurookná! Prečo? Drevo je prírodným materiálom, ktorý je mimoriadne šetrný k životnému prostrediu, ale i ľudskému zdraviu. Má nádherný dizajn, výborné tepelno-izolačné vlastnosti, prvotriednu životnosť a najnižší koeficient tepelnej rozťažnosti. Drevené okná ponúkajú výhodné vlastnosti, racionálne spracovanie modernou technikou a spojovacími prostriedkami, čím je zaručená ich funkčnosť. Spolu so špeciálnymi presklenými systémami, tesnením, kovaním a povrchovou úpravou môžu dnešné drevené okná plniť svoju funkciu i niekoľko desiatok rokov, ba dokonca konkurovať trebárs takým plastovým oknám! To znie lákavo, však?

Dbajte na pravidelnú údržbu

Avšak, drevené okná potrebujú pravidelnú údržbu, na ktorú by ste v žiadnom prípade nemali zabúdať, v opačnom prípade stratí drevo svoje vlastnosti a nebude plniť funkcie, aké by malo. Špeciálne nátery či spreje určené na drevo sú skvelým pomocníkom, vďaka ktorým zachováte vzhľad tohto materiálu skutočne dlho, preto neváhajte a siahnite po podobných prípravkoch aj vy. Verte či neverte, drevo sa vám časom odvďačí, a to nielen funkčnými vlastnosťami, ale i dokonalým vzhľadom, ktorý už rozhodne stojí za to!

You may also like