Investícia je dobrý nápad. Treba ale zvážiť do čoho budete investovať

Investícia je dobrý nápad. Treba ale zvážiť do čoho budete investovať

by spravca

Každý by chcel zarábať slušné financie za minimálnu námahu. Jasné, to by bolo priam rozprávkové, ale takto svet nefunguje. Zarábajú tí, ktorí sú predovšetkým šikovní. Hovorí sa, že skutočne zarobíte vtedy, keď zarábate aj v čase, kedy nepracujete. Skrátka, keď sa vaše zisky zvyšujú v momente, keď spíte. Takže, čo to presne znamená? Predovšetkým dve slová – pasívny príjem. Príjem financií, ktorý nevyžaduje vašu priamu aktivitu.

Pravdepodobne chápete, kam tým mierime. Ideálne je získavať financie aj v momente, kedy ste doma v pohodlí, oddychujete, spíte alebo sa venujete svojim záľubám a hobby. Pasívny príjem v súčasnosti predstavujú predovšetkým rôzne typy investícií, akcie na burze alebo napríklad kryptomeny. Tento text ale nebude o tom, že by sme vám išli radiť a odporúčať, aby ste kupovali bitcoin, vrazili doň svoje životné úspory a potom s napätím čakali, ako sa to celé bude vyvíjať. Nuž, bitcoin a kryptomeny celkovo sú témou, ktorej patrí súčasnosť a bude jej patriť budúcnosť, ale koniec koncov je to problematika, ktorá by si vyžadovala osobitnú analýzu.

Čo sa týka investícií, ide o niečo, čo je takpovediac obyčajným ľuďom bližšie. Dajme si príklad, to bude pravdepodobne najlepšie. Môžete investovať napríklad do akcií firmy alebo fondov, ktorá vám je blízka, napríklad technologický koncern Apple, ktorý sa venuje tvorbe mobilných telefónov, notebookov, slúchadiel či monitorov. Alebo napríklad automobilka ako Mercedes, ak vám je táto značka blízka a možno aj športové kluby ako napríklad Manchester United, Chelsea či Arsenal alebo Liverpool. Jednoducho, firma, výrobca či klub, ktorý má svoje akcie sprístupnené verejnosti, prijme od vás investíciu, ktorá bude vysoká podľa toho, ako chcete vy a potom môžete v pokoji domova sledovať ako sa trh vyvíja.

Investujete napríklad niekoľko stoviek, podľa potreby a kapacity, a potom budete priebežne sledovať ako sa akcie vyvíjajú, väčšinou prichádza k poklesu alebo k rastu, málokedy ostávajú na tej istej hodnote. Je to zábavka, istý druh hobby a keď to máte poriadne nasledované (čo sa samozrejme dá, keď tomu investujete čas), tak potom skutočne môžete pozorovať ako vaše financie rastú bez toho, že by ste niečo robili. Sú totiž tendencie, ktoré buď napovedajú o možnom raste alebo poklese, napríklad keď investujete do zlata, môžete si pozrieť, aká je prognóza na najbližších 5 rokov.

Ono je to v istom ohľade podobné ako športové tipy, ktoré sú poskytované rôznymi službami. Keď investujete svoje financie napríklad na Chelsea, máte tento futbalový klub nasledovaný a oni idú nastúpiť v Lige majstrov proti TOP favoritovi ako napríklad Real Madrid a je na nich kurz na úrovni 2 až 3, vy si poviete, že predsa môžu vyhrať a investujete do nich. Následne bez námahy sledujete zápas a ukáže sa, či vaša investícia dala zmysel alebo nie. Môžete pasívne zarobiť. A je to o tom, ako to máte nasledované, aký máte prehľad a cit pre dané odvetvie. Tak je to koniec koncov v kryptomenách, tak je to v neposlednom rade aj v investičných fondoch.

Je to samozrejme na vás, pretože každý máme vlastné financie a každý si s nimi môžeme urobiť čo chceme. Je to o tom, čo vás baví, čomu rozumiete a či sa vôbec do niečoho takého chcete púšťať. Takisto ako môžete získať totiž môžete aj stratiť.

 

You may also like